دنیای کیفی

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”flex”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” type=”1_1″ first=”true”][fusion_text]

دنیای کیفی

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”583|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/08/download.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

سلام حالتون چطوره؟

خوبین؟

کیفتون کوک هست انشاالله؟

در جواب همهی این ها می گوییم:سلام خوبم>شما خوبین؟و ممنونم

کیفتون کوک هستش از کجا اکده و اشاره به چه موضوعی دارد؟

در این مقاله قصد دارم درباره ی کیف صحبت کنم.یا همان کیفتون کوک هستش.

اخیرا کتابی را از ویلیام گلاسر می خواندم به نام نظریه انتخاب.در این کتاب راجع کنترل های درونی و بیرونی صحبت شده بود و در ادامه به دنیای کیفی هر شخص اششاره کرده بود.

و من هم که یک نویسنده ی خلاق هستم سریعا از این کلمه ی کیف استفاده کردم و با خودم گفتم شاید این کیف همان کیفی باشد که ما در احوال پرسی هایمان استفاده میکنیم.

نه تنها در احوال پرسی ها استفاد می کنیم و جویای حال دنیای کیفی یک دیگر می شویم

بلکه کاهی هم خودمان به کار می بریم و اگر از ما در مورد طرز زندگی و یا برخوردمان انتقادی شود با صراحت کامل می گوییم که:کیف ام می کشه که این مدلی زندگی کنم

یا اگر جایی از برنامه و کاری لذت ببریم می گوییم دارم کیف می کنم.

حتی اطرافیان هم به محض دیدن ما در این حال می گویند که:خوب داری کیف می کنی ها خوش به حالت.

دقیق نمی دانم این کیف کردن با ان دنیای کیفی به هم ارتباط دارند یا نه؟ ولی طبق برداستی که من از کتاب داشتم و مطالعات م و جستجویی که در گوگل زدم این دو کیف به هم ربط دارند.

حالا من در ادامه با برداشتی که از کتاب میلیام گلاسر داشتم این دنیای کیفی را به شما توضیح می دهم و شما هم مانند من به رابطه ی این کیف با ان کیف احوال پرسی پی خواهید برد.

دنیا کیفی هر شخص

در ابتدا از شما خواننده ی عزیز یک سوال می پرسم

ایا شما کنترل شدن و یا کنترل کردن را دوست دارید؟

در جامعهی امروزی بیشتر مردم دوست دارند که دیگران را کنترل کنند.پدر و مادر فرزندان خودشان را کنترل می کنند

در مدرسه معلم ها و مدیر و ناظم بچه های محصل را کنترل می کنند و در محل کار رییس و مدیر کارمندانش را کنترل می کنند.

اکثر افراد دوست دارند با یک چوب بالای سر زیر دستان و انهایی که سرپرستی شان را دارند و با امر و نهی هایشان مدام افراد را کنترل کنند.

افرادی که دوست دارند کنترل شوند

بله درست شنیدید در این میان افرادی هم هستند که دوست دارند که مورد کنترل قرار کیرند و شخصی یا اشخاصی انها را همیشه کنترل کند.

کنترل دیگران=بدبختی

کنترل شدن=بدبختی

بله درست متوجه شدید هر دو این کنترل ها مساوی با بدبختی است.چه افرادی که دوست دارند کنترل دیگران را به دست بگیرند چه افرادی که دوست دارند کنترل شوند.

هر شخص باید فرمان یا کنترل خودش را به دست بگیرد و از درون خودش را کنترل کند یا به گویشی دیگر کنترل درونی داشته باشد.

دنیای کیفی

دنیای کیفی هر شخصی دنیای شخصی همان فرد است و هر کس در دنیای کیفی خودش عکس زندگی و خود دلخاهش را داشته باشد.

ما انسان ها در دنیای کیفی خود احساس ارامش یا درد می کنیم و این دنیای کیفی ماست و کیفان میکشه که اون مدلی زندگی کنیم.

اجازه بدهیم هر کسی در دنیای کیفی خودش با ارامش پاهایش را دراز کند و زندگی کند

اگر به دنیای کیفی هم کاری نداشته باشیم و هر شخص هر طور که کیفش می کشد زندگی کند به همدیگر ارامشی بی حد و حصر را هدیه می دهیم.

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”584|medium” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/08/Photo-infants-to-Profile-10-300×200.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

دنیای کیفی از زمان کودکی به وجود می اید اولین کسی که وارد دنیای کیفی ما می شود مادرمان است و اخرین کسی هم که از دنیای کیفی هر فرد خارج می شود باز هم مادر اوست.

کودک گریه می کند و مادر بیشتر از همیشه به او توجه می کندو این تصویر در دنیای کیفی کودک شکل می گیرد که با گریه کردن به خواسته های خود می رسد.

وهمین موضوع در ذهن بعضی اشخاص تا بزرگ سالی هم میماند و گاهی برای رسیدن به خواسته های خود از گریه کردن یه به گویش عامیانه از مظلوم نمایی استفاده می کنند.

دنیای کیفی هر شخص

دنیای کیفی هر شخص مختص اوست و همان گونه که در قسمت قبل گفتم ما حق نداریم وارد دنیای کیفی هم دیگر بشویم.ولی گاهی برای پدر و مادری پیش می اید که از وجود موضوعی در دنیای کیفی فرزند خود احساس نگرانی می کنند و می دانند که این موضوع برای فرزندشان عواقب خوبی ندارد.در این مواقع چه اقدامی باید صورت گیرد؟

در روابطمان و در برخورد با مسیله ای که باعث ایجاد نگرانی مان شده است بلید با محدوده ی وضایفخود اشنا باشیم و حداکثر تلاش خود را در چار چوب همان محدوده انجام دهیم.اگر پای خودمان رت از این محدوده بیشتر بیرون بگزاریم نتایج کمتری می گیریم.

در دنیای کیفی هر کسی تلاش می کند که بقا داشته باشد.

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”486|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/06/جرم-تهدید-۳۰۰×۲۲۶-۱.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

در دنیای کیفی هر کسی تلاش می کند که بقا داشته باشد.

همه ی انسان ها نیاز به عشق و سکس

قدرت

ازادی

تفریح

و نیاز به روابط  را در دنیای کیفی خود دارند.دخالت ما نباید به گونه ای باشد که فرزندمان احساس کند در دایره ی کنترل ما قرار گرفته و هر ان امکان دارد ما این نیاز های او را محدود کنیم.

در رابطه با فرزند و هر شخص عزیزی که گاه امکان دارد همسر ما باشدباید از  قالب یک منتقد بیرون بیاییم و در طرف مقابل حسی شبیه حس اعتماد را ایجاد کنیم

و به او بفهمانیم که قصد ما این نیست که جلوی او را بگیریم و یلا او را محدود کنیم قصد ما این است که کمک کنیم کاری نکنی که به پشیمانی تو منجر شود.

آلپورت عقیده دارد که وقتی که از کسی انتقاد میکنیم، داریم به نوعی دست به جراحی شخصیتش میزنیم، و طبق برداشتی که من از این کتاب داشتم جراحی شخصیت یعنی ورود ما به دنیای کیفی همان شخص است.

پس حواسمان باشد همانند جراحی که میخواهد توموری را از بدن بیماری خارج کند و هنگام جراحی مواظب است رگ و پی های سالمِ اطراف تومور آسیب نبیند!!

پس ما هم وارد دنیای کیفی کسی می شویم و قصد داریم جراحی را انجام دهیم

هنگامی که تیغ انتقاد را در دست میگیریم همان قسمتی را که باید زیر تیغ ببریم و کاملا مواظب قسمتهای سالم شخصیت باشیم!

در کل دنای کیفی هر شخص مختص او است و برای دست بردن به این دنیا باید از تشویق و انتقاد سازنده استفاده کنیم و اعتماد شخص را به خودمان جلب کنید.

در دنیای کیفی خود کیف کنید و اجازه بدهید هر کس دیگری هم در دنیای کیفی خودش کیف کند.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]