ادم های سمی

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

ادم های سمی

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”616|medium” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/08/8656893_988-1-300×188.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

ما انسان هستیم و تنسان نیازمند معاشرت کردن است.از زمانی که متولد می شویم ارتباط ها شکل می گیرند.

اولین ارتباط با پدر و مادر و به مرور که بزرگتر می شویم این دایره ی ارتباطی ما بزرگتر می شود.دایره ی ارتباطی که متشکل شده از ادم های متفاوت.که ما این جا ادم ها را به سه دسته تقسیم می کنیمو

دسته ی اول:حکم ویتامین را برای ما دارند وجودشان ارزشمند است و با بودن در کنارشان یا این که انها کنار ما باشند ما قویتر و قدرتمند تر می شویم.وجود این ادم های به اصطلاح ویتامین ضروری است.پس ویتامین های زندگی تان را بشناسید و ان ها را همیشه همرا خود داشته باشید.

دسته ی دوم:انسان های بی اثر هستند.مثل دارونماها می مانند.بودن و نبودنشان هیچ تاثیری بر زندگیمان ندارد.بودن که هستن خیلی خوب.نبودن هم چیزی از ما و زندگی ما کم نمی شود.پس زیاد خودمان را درگیر این افراد نمی کنیم.

و اما ..

دسته ی سوم:دسته ی سوم که ما قصد داریم در این جا راجع این افراد صحبت کنیم.افرادی هستند که باعث می شوند ما هر روز ضعیف تر از روز قبل شویم و قدرتمان را از دست بدهیم.ارتباط داشتن با این اشخاص باعث می شود که توانایی ما هر روز تحلیل برود این افراد افراد سمی هستند.

ادم‌های سمّی همه جا حضور دارند. آنها نه‌ تنها زندگی‌تان را نابود می‌کنند و جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند، بلکه می‌توانند شما را تا سطح خودشان پایین بیاورند و شما را نیز به یک فرد سمّی تبدیل کنند.بدون این که متوجه باشید بعد از گذشت مدت زمانی به خودتان می ایید و میبینید که سراسر سم و زهر شده اید که هم خودتان را به نابودی کشانده اید و هم با عث مسمومیت اطرافیان شده اید.و دیگر کسی در کنارتان نیست که بخواهد با شما هم صحبت شود و یا هیچ رابطه ای کو چک داشته باشد.

ما در شروع مقاله این سه دسته را به داروتشبیه کردیم.حال اگر بدنی به سموم الوده شده باشد چه کاری باید انجام داد؟

درست است دست به کار می شویم و بدن را سم زدایی می کنیم.سم زدایی به ما کمک می کند که رفته رفته بهبود پیدا کنیم و سلامت بدنی خود را به دست بیاوریم.

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”618|medium” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/08/710637_677-300×169.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

همانقدر که سم‌زدایی از بدن با خودش افزایش بهره‌وری در نتیجه‌ی سلامت جسمانی را به همراه دارد، با بیرون‌ کردن این افراد از زندگی‌تان آرامش‌ خاطر هم نصیب‌تان خواهد کرد. خوشبختانه راه‌هایی برای مقابله با این افراد وجود دارد. هدف این مقاله آگاهی‌ رساندن درباره‌ی شناسایی این افراد، چگونگی برخورد با آنها و به حداقل رساندن آسیب آنها است.

افراد سمّی منطق را زیر پا می‌گذارند. برخی از آنها از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیان‌شان بی‌اطلاع هستند و برخی دیگر به ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی‌ کردن دیگران لذت می‌برند.انها کم کم به شما نزدیک می شوند و مدام در گوش شما زمزمه هایی از این قبیل دارند که تو کافی نیستی.تو موفق نمی شوی.همه چیز در حال خراب شدن است.دست به انجام هر کاری که بزنید شما را ناامید می کنند.و دیدگاهتان را به زندگی تیره و تار می سازند.

ما باید در وحله ی اول این افراد را بشناسیم و در وحله ی دوم یاد بگیریم که با این گونه افراد چگونه بر خورد کنیم.

یادگیری چگونگی برخورد با افراد مختلف مهم است؛ افراد سمّی هرگز ارزش تلف‌ کردن وقت و انرژی شما را ندارند و چه بسیار که از هر دو می‌گیرند. افراد سمّی پیچیدگی، نزاع و بدتر از همه، استرس بیهوده ایجاد می‌کنند.

«مردم هم می‌توانند برای شما الهام بخش باشند که این گونه افراد همان ویتامین های ارزشمند و ضروری هستند که باید کنارتان داشته باشید و قدرشان را بدانید.و دسته سومی که سمی هستند  که هم انگیزه شما را نابود کنند؛  و هم با ادامه را بطه با انها شما را هم به فردی سمی مبدل می کنند.پس آنها را عاقلانه انتخاب کنید.»

– هانس اِف. هانسِن

تحقیقات اخیر از دانشگاه فردریچ شیلر در آلمان نشان می‌دهد که افراد سمّی تا چه حد خطرناک هستند. محققان دریافتند مواجهه با محرکی که احساسات منفی قوی ایجاد می‌کند، درست شبیه مواجهه با افراد سمّی هستند که سبب می‌شود مغز فرد مورد بررسی واکنش‌های استرسی شدیدی را بروز دهد. خواه نامش یک نگرش منفی، بیرحمی، سندروم قربانی و یا تنها دیوانگی محض باشد، این افراد به مغز شما استرس شدیدی وارد می‌کنند که باید به هر قیمتی از آن دوری کنید.با یاد گیری مهارت های ارتباطی ان ها را ارام ارام کنار بگذارید و دایره ارتباطی خود با انها را تنگ و تنگتر کنید

مطالعات مدت‌ها است نشان داده‌اند که استرس می‌تواند تأثیری منفی و درازمدت بر مغز داشته باشد. حتی مواجهه‌ی چند روزه با استرس، سودمندی یاخته‌های عصبی در هیپوکَمپِس را به خطر می‌اندازد؛ ناحیه‌ی مهمی از مغز که مسئول استدلال و حافظه است. هفته‌ها استرس سبب لطمه‌ی برگشت‌پذیر به سلول‌های مغزی می‌شود و ماه‌ها استرس می‌تواند آنها را برای همیشه نابود کند. افراد سمّی شما را فقط بدبخت نمی‌کنند، بلکه واقعا به مغز شما آسیب می‌رسانند.اسیب هایی که جبران نا پذیر هستند و برای همیشه ارامش را از شما سلب می کنند.

توانایی کنترل احساسات و آرام‌ ماندن تحت فشار، رابطه‌ی مستقیمی با عملکرد شما دارد. تَلِنت‌اِسمارت (TalentSmart) تحقیقی را بر روی بیش از یک میلیون نفر انجام داده است. آنها دریافتند ۹۰٪ از افرادی که بهترین عملکرد را دارند، آنهایی هستند که در مواقع استرس قادرند احساسات‌شان را مهار کنند و می‌توانند آرام بمانند. یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های آنها، توانایی شناسایی افراد سمّی و دور نگه داشتن آنها است.

اغلب گفته می‌شود هر آدمی برآیندی از پنج نفری است که بیشترین وقت خود را با آنها می‌گذراند. حال اگر شما فقط به یکی از آن پنج نفر هم اجازه‌ی سمّی‌ بودن بدهید، به زودی خواهید دید که آن یک نفر چقدر قادر است جلوی موفقیت شما را بگیرد.

نمی‌توانید امیدوار باشید از افراد سمّی فاصله بگیرید، مگر اینکه آنها را بشناسید. برای این کار کسانی که مردم‌آزار هستند یا صرفا بودن در کنارشان دشوار است را از آنهایی که واقعا سمّی هستند، جدا کنید. نکات زیر درباره‌ی انواع افراد سمّی است که باید به هر قیمتی از آنها فاصله بگیرید تا خودتان سمّی نشوید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *