خیانت

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”flex”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” type=”1_1″ first=”true”][fusion_text]

چرا افراد به رابطه ی فرا زناشویی رو می اورند؟

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”689|medium” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/11/85eda1cf5f21dc82ea34197051bd6e3b-300×187.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

چرا افراد به رابطه ی فرازناشویی روی می آورند؟

یا به عبارتی دیگر می توان گفت چرا افراد خیانت می کنند؟

آیا دلایلی که افراد به این نوع رابطه روی می آورند بین زنان و مردان متفاوت  است؟

ا وجود یک مسیله ی مشترک باعث انجامخیانت در هر دو می شود؟

در این مقاله به علت رو اوردن مردان به روابط فرا زناشویی یا همان خیانت می پردازیم.

🔹علت روی آوردن مردان به رابطه فرازناشویی:

بر اساس تحقیق گری نیومن  بر روی ۲۰۰ مرد متأهل که خیانت کرده و ۲۰۰ مرد متأهل آمریکایی که به چنین رابطه ای رو نیاورده بودند، نتایج جالبی به دست آمده است.

🔻۴۸% از مردان علت اولیه خیانت خود را عدم ارضای نیازهای عاطفی اعلام کرده اند.

برخلاف تصور رایج که علت اصلی روی آوردن مردان به چنین رابطه ای را ارضای نیازهای جنسی در نظر می گیرد، تنها ۸ درصد از آنها علت اصلی رابطه فرازناشویی خود را ارضای نیازهای جنسی عنوان کردند.

🔻چنانکه نیومن می گوید، “مردان نیز موجوداتی عاطفی هستند و نیاز دارند تا از آنها قدردانی شده و می خواهند که همسرشان بداند که برای اینکه زندگی خوبی را برای او به وجود آورد چقدر تلاش می کند”.

🔻مسئله این است که مردان کمتر از زنان احساسات خود را بروز می دهند و همسران آنها ممکن است متوجه نشوند که آنها چه زمانی نیاز به قدردانی و تشکر دارند. بسیاری از مردان ابراز احساسات را امری زنانه دانسته و در این جهت هیچ تلاشی نمی کنند و به همین علت نیازهای عاطفی آنها کمتر مورد توجه قرار می گیرد. او می گوید بهتر است فرهنگ زناشویی بین مرد و زن مشخص شده و تغییر یابد تا مردان نیز بتوانند نیازهای عاطفی خود را بیان کرده و بروز دهند.مردان هم مانند زنان به سیستم احساسات مجهز هستند انها هم دوست دارند که مورد نوازش قرار گیرند و از انها تعریف و تمجید شود اما متاسفانه در دنیای امروزی زنان خود را محق دیده شدن و تعریف تمجید و نوازش می دانند و بیشتر به مرد به چشم یک حامی نگاه می کنند و همین نگاه است که این حق را از مردان می گیرد.

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”690|medium” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”liftup” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://zemzemeyezendegi.com/wp-content/uploads/2020/11/how-to-divorce-your-wife-1024×684-800×534-1-300×200.jpeg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

🔻۶۶% از مردانی که خیانت کرده اند احساس عذاب وجدان در حین رابطه را گزارش کرده اند.با خواندن این مطلب متوجه می شویم که انجام شدن این خیانت خواست واقعی یک مرد نیست و تحت فشار روحی دست به انجام این خیانت می زند.

پیامدهای این مسئله کمی نگران کننده است چرا که تنها مردان نامناسب نیستند که به دنبال این گونه روابط می روند. واین مورد مردانی که به نظر مناسب و محترم هستند را هم شامل می شود.

🔻در واقع ۴۸% مردانی که خیانت کرده اند حتی فکر نمی کردند که ممکن است روزی تعهد زناشویی خود را زیر پا بگذارند و تقریباً تمامی آنها عنوان کردند که کاش اصلاً این اتفاق نیفتاده بود. مشخصاً وجود احساس گناه مردان را از انجام این عمل دور نمی سازد چرا که آنها قادر به تفکیک سازی احساسات خود هستند، “مردان می توانند احساسات خود را کنترل کرده و در زمان دیگری به آنها رسیدگی کنند (نیومن، ۲۰۰۹) . بنابراین اگر مردی عنوان کرد که هرگز به همسر خود خیانت نمی کند، فکر نکنید که اصلاً اتفاق نمی افتد.با توجه به مطالبی که در این تحقیق عنوان شد متوجه شدیم که احتمال دارد که خیانتی شکل بگیرد حتی اگر خود مرد فکرش را نکند

🔻۷۷% از مردانی که خیانت کرده اند دوست صمیمی داشته اند که خیانت کرده است.

ارتباط با دوستانی که قبلاً این راه را رفته اند، می تواند سبب طبیعی جلوه دادن این رابطه و تبدیل آن به یک انتخاب شود. پیامی که مردان از ارتباط با این دوست به صورت ناخودآگاه دریافت می دارند این است که، “دوست من که آدم خوبی است به همسر خود وفادار نمانده است. پس می توان نتیجه گرفت که حتی بهترین ما مردان نیز ممکن است وارد چنین رابطه ای شود”. زمانی که خیانت توسط یک دوست که از نظر مرد کاملا محترم و وفادار به نظر می رسد انجام می شود باعث می شود خیانت عادی جلوه دهد و با توجه به این که دوستش انجام داده پس من هم می توانم انجام دهم

🔻نمی توان ارتباط مردان را با دوستانی اینچنینی از بین برد و یا کنترل کرد اما می توان از آنها خواست تا با اینگونه دوستان خود در مکان هایی که کمتر دردسر ساز است، حضور پیدا کنند، مانند شرکت در مسابقه فوتبال و یا رستوران. پیشنهادی که می توان به زوج ها داد این است که ارتباط خود را با دوستانی که ارزش هایشان با شیوه زندگی و تفکر آنها همسو است شکل داده و یا تقویت کنند.

🔻۴۰% از مردان رابطه فرازناشویی خود را از محل کار شروع کرده اند.

“بسیاری از مواقع مردان به سراغ همکاران زن خود رفته و فردی را که بیشتر آنها را تشویق می کند، نگران و مراقب آنهاست و تلاش هایش را تقدیر می کند انتخاب می کنند. “به همین دلیل است که تقدیر و قدردانی در کانون خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است”. اگر مردی اسم همکار خود را بسیار بر زبان آورد و یا از او تعریف کند، زمان آن است که به زوجین پیشنهاد داده شود تا در مورد آن صحبت کرده و مرزهایی را برای ارتباطات در محل کار تعیین کنند.

تنها ۱۲% از مردانی که خیانت کرده بودند طرف مقابل را از نظر فیزیکی از همسر خود جذاب تر می دانستند.

🔹به زبانی دیگر مردان به دنبال روابط فرازناشویی نمی روند تا نیازهای جنسی خود را برآورده کنند، بلکه بیشتر در پی ارضا نیاز عاطفی خود هستند.اگر نیاز علطفی یک مرد هم براورده ود و بپذیریم که مردان هم نیاز به دیده شدن و خوانده شدن دارند تا حدود زیادی خیانت ها کاهش پیدا می کند.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

2 پاسخ

  1. خیانت مردان بیشتر تا زن_اکثر مردها تنوع طلب هستن_تعهدی در دوسداشتن شون ندارن نسبت به همسرشون،شخصیت طرف رو زیر پا میزارن با خیانت شون_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *